Yacht Park Gdynia Apartament

Plaża w Gdyni

Gdynia jako jedno z miast nadmorskich słynie z pięknych, piaszczystych plaż, które sprzyjają spokojnemu odpoczywaniu ale i relaksującym spacerom brzegiem morza. Gdyńskie plaże aa rozległe, posiadają łagodne zejścia do morza oraz pozwalają na podziwianie zachwycającej panoramy Bałtyku o każdej porze roku. Gdynia posiada wiele znanych i lubianych plaż, należą do nich plaża w Orłowie że, słynnym molo czy plaża w dzielnicy Redłowo.

Jeśli lubimy spacery, warto zdecydować się na relaksującą wędrówkę plażą z Gdyni do Sopotu. To doskonała opcja na romantyczny spacer we dwoje ale i wycieczkę z całą rodziną. Wzdłuż gdyńskich plaż znajduje się wiele barów, restauracji, tawern oraz sklepików, gdzie nabędziemy ciekawe pamiątki z naszych wakacji.

Kępa Redłowska

Będąc w Gdyni czy to na kilka dni czy przejazdem, warto zobaczy dwie atrakcje turystyczne tego miasta, co ciekawe – stworzone przez naturę. Jedna z nich jest Kępa Redłowska, zalesiony obszar w centrum Gdyni, będący jedynym z ulubionych miejsc spacerowiczów. Jednym z jej brzegów stanowi klif Orłowski, strony brzeg Bałtyku każdego dnia podmywany przez morskie fale. To jeden z najpiękniejszych elementów zatoki Gdańskiej.

Rozciąga się na długości aż 650 metrów, doskonale prezentuje się z poziomu morza ale poleca się także podziwianie panoramy Bałtyku ze szczytu klifu, z kępy. To prawdziwe perełki Gdyni, znajdujące się tak blisko jej ścisłego centrum i pokazujące, jak niezwykle morze i jego siły obchodzą się z naturą.

Torpedownia Hitlera

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych na Morzu Bałtykiem po jego polskiej stronie jest Torpedowania Hitlera. To polska nazwa centralnego obiektu niemieckiego ośrodka badawczego, który znajdował się na tym terenie w czasie II wojny światowej. Była to hala, zlokalizowana na Babich Dołach, gdzie montowano torpedy. Hala pobudowana została na dnie Bałtyku, około 300 metrów od linii brzegowej.

Dawniej z lądem łączyło ją molo. Torpedownia dziś jest ruiną, tajemniczo wznoszącą się ponad wody Bałtyku. Można ją podziwiać z brzegu i prezentuje się majestatycznie o każdej porze dnia i nocy. Warto wiedzieć, że w okolicach powstało kilka torpedowni, jednak ta w Babich Dołach jest najpopularniejsza i najczęściej odwiedzana przez turystów.
Rezerwuj Pobyt w Apartamencie Yacht Park Gdynia

Skwer Kościuszki

Skwer Kościuszki to reprezentacyjna ulica Gdyni i jednocześnie wizytówka tego miasta. Znajduje się tam wiele ważnych obiektów, w tym Centrum Kultury i Rozrywki, zabytkowe kamienice, pomniki czy Dowództwo Marynarki Wojennej. W pobliżu znajduje się fontanna, będąca ulubionym miejscem spotkań Gdynian. Corocznie odbywa się tutaj wiele imprez i festynów, na pobliskim nabrzeżu cumują okręty, będące symbolami Gdyni ale i atrakcjami turystyczni tego miasta, w tym żaglowiec Dar Pomorza oraz niszczyciel, będący obecnie statkiem-muzeum: ORP Błyskawica. W sezonie letnim cumuje tu wiele statków wycieczkowych, oferujące przepływy turystyczne. Niedaleko znajduje się Akwarium Morskie oraz Muzeum Oceanograficzne. W okolicy zlokalizowanych jest wiele restauracji, barów i tawern.

Kamienna Góra

Kamienna Góra to dzielnica Gdyni ale i nazwa punktu widokowego, który się w niej znajduje. Cała dzielnica zlokalizowana jest na wzgórzu morenowym, a Kamienna Góra wznosi się na wysokości 52 metrów n.p.m. można z niej podziwiać zachwycającą panoramę miasta ale i widok na Zatokę Gdańską, Port Gdynia, port jachtowy. Na sam taras wjeżdża kolejka linowa, która oferuje bezpłatne przejazdy w obie strony. Jeśli jednak naszej wycieczce towarzyszy dobra pogoda, warto wejść na wzniesienie samemu, podziwiając zachwycające widoki już po drodze oraz robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia w pięknych okolicznościach przyrody. Taki spacer jest idealny dla rodzin z dziećmi, niedaleko Kamiennej Góry znajduje się bowiem plac zabaw, gdzie maluchy mogą poszaleć pod czujnym okiem opiekunów.